دانلود پایان نامه

طبیعتا به سهامدار سود تعلق نمی‌گیرد.

پرداخت سود زمانی صورت می‌گیرد که شرکت سود قابل تقسیم برده باشد؛ در صورتی که شرکت سودی نبرد؛ پرداخت هرگونه وجه به سهامدار، پرداخت سود موهوم است که ق.گ آن را ممنوع کرده است (م 240 ل.ا.ق.ت). پرداخت سود موهوم، در واقع تقسیم سرمایه‌ی شرکت است که وثیقه پرداخت طلب طلبکاران است.
پرداخت سود ثابت نیز به بعضی سهامداران ممنوع و منظور از سود ثابت این است که در اساسنامه پیش‌بینی شود یا در مجمع عمومی تصمیم گرفته شود که به بعضی سهامداران بدون توجه به سود یا زیان شرکت در هر سال مالی وجه معینی پرداخت شود.

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.

رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

2-6-1-1-2- سهیم شدن در دارایی شرکت
زمانی که شرکت منحل می‌شود و داریی شرکت فروخته و دیون شرکت نیز پرداخت شود، آنچه باقی می‌ماند به میزان ارزش اسمی سهم سهامداران بین ایشان تقسیم می‌شود.
اگر سود شرکت تقسیم نشود، در این صورت این سود جزء ذخایر شرکت قرار می‌گیرد. این سود متعلق به سهامداران است و در زمان انحلال شرکت باید بطور مساوی، مگر در خصوص سهام ممتاز، بین سهامداران تقسیم شود.

ممکن است زمان انحلال شرکت مبلغ سرمایه کم شده باشد که در این صورت نیز سرمایه و دارایی موجود شرکت بین سهامداران با توجه به مبلغ سهام بین صاحبان سهام تقسیم می‌گردد.
م 240 ل.ا.ق.ت مقرر می دارد: «نحوه پرداخت سود قابل تقسیم توسط مجمع عمومی تعیین می‌شود و اگر مجمع عمومی در خصوص نحوه پرداخت، تصمیمی نگرفته باشد هیأت مدیره نحوه پرداخت را تعیین خواهد نمود و پرداخت سود به صاحبان سهام ظرف مدت 8 ماه پس از تصمیم مجمع‌عمومی راجع به تقسیم سود انجام می‌پذیرد. این مهلت قابل تمدید نیست و پرداخت سود از طریق واریز مبلغ آن به حساب بانکی شخصی اشخاص ذی‌نفع صورت می‌گیرد یا به صورت نقدی از طریق حواله یا از طریق دیگر بر حسب نظر مجمع عمومی».
2-6-1-1-3- حق تقدم خرید سهام جدید

دسته‌ها: داغ ترین ها

دیدگاهتان را بنویسید