دانلود پایان نامه

تصاویر: پروژه linked hybrid منبع: Mir M. Ali and Kheir Al-Kodmany (2012)
طراحی آن به شدت از زندگی پایدار اجتماعی و روحی جمعی حمایت می کند. این یکی از ویژگی های مثبت زندگی در بلند مرتبه هاست که اغلب به دلیل ایجاد احساس انزوا مورد انتقاد قرار می گیرد. این زندگی اجتماعی از طریق سازمان فضایی شکل می گیرد، که اتصال قوی در میان بخش های پیچیده و دعوت از ساکنین محله های مجاور را برای لذت بردن از امکانات رفاهی این مجموعه شکل می دهد. برج ها در اطراف یک حیاط مرکزی خوشه بندی می شوند و ارتباط از طریق خیابان هایی در هوا و پل های هوایی شکل می گیرد. پیش از این لوکوربوزیه پیشنهاد داد به خیابان هایی در هوا در واحدهای سکونتی (اما ساختمان ها با مگا استراکچکرهای پروژه مرتبط نشدند) و پروژه دوم که البته شکست خورد زیرا که معماران و برنامه ریزان توجهی به شیوه زندگی و نیازهای ساکنین نداشتند. این در حالی است که این پروژه تعاملات اجتماعی را در فضاهای عمومی تشویق می کند که شامل فرصت های تجاری، مسکونی، آموزشی و تفریحی می باشد. Mir M. Ali and Kheir Al-Kodmany (2012)
حیاط زندگی مدنی و اجتماعی را از طریق محوطه سازی ممتاز افزایش می دهد. این مجموعه ضمناً با یک الگوی متخلخل که فضاهای بین ساختمان های یکپارچه را با جهان بیرون از طریق حیاط های درونی ارتباط می دهد. سطح زمین تعدادی از معابر باز را ارایه می دهد که مردم را به پیاده روی از طریق حیاط دعوت می کند. مردم دعوت به لذت بردن از باغ های پشت بام های عمومی واقع در سطحی متوسط از ساختمان های پایینی است. در بالای برج ها، باغ های عمومی متصل به پنت هوس می باشد. الگوی گردشی چند لایه بر روی سطح زمین و در طبقات فوقانی بخش های مختلفی از توسعه را مرتبط می کند. طراحی به معنای ایجاد ارتباط هیبریدی “شهری باز درون یک شهر” می باشد و تحت فشار قرار می گیرد و پوشش را به وسیله اجرا کردن طراحی شهری در آسمان که سه بعد طراحی شهری است شکل می دهد. خیابان در هوا مفهومی است که پیش تر لوکوربوزیه ارایه داد و در تعدادی از برج های مسکونی اجرا شد. با این حال در آن مدل، خیابان های عمودی پنهان بودند و به معنی جداسازی عمده در ترافیک پیاده و وسایل نقلیه می باشد. در مقابل، استیون هال در معرض خیابان های بالای سطح خیابان و آن ها را به عنوان تندیس هایی نمایان می کند، پل های خارجی که مشخصه ارتباط ساختمان ها از یک سمت به سمت دیگر می گردد. پل ها ایجاد یک زیبایی منحصر به فرد و الگویی جدید از خوشه بندی ساختمان ها بلند می کند، و به عنوان یک ویژگی از ایمنی در تخلیه اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد. Mir M. Ali and Kheir Al-Kodmany (2012)
تصاویر: پروژه linked hybrid منبع: Mir M. Ali and Kheir Al-Kodmany (2012)
هیبرید لینک، یک مجتمع مسکونی در پکن چین است. ارتفاع متوسط ساختمان ها، رنگ های ظریف، و طراحی پوسته ها با استفاده از یک الگوی شبکه ای مربع که مجموعه ای هماهنگ با بخش های قدیمی شهر را ایجاد می کند. که نشان دهنده طراحی شهری در هواست.
نمونه موردی (2): OMA’s Jenga – Like in Singapore
مشبک بودن یکی از پیشرفت های بلند پروازانه مجتمع های مسکونی در سنگاپور است که در نهایت نزدیک به تمام شدن است. برای اولین بار در سال 2009 پرده برداری و توسط اوله اسچیرن طراحی گردید، آرایش شش ضلعی از آپارتمان های لوکس نشانه ای از یک تغییر رادیکال به سوی نوعی معماری جدید با حفظ ارزش های کشور سنگاپور است. این پروژه با 4.2 هکتار که به ترویج و ارتقای توسعه پایدار و یکپارچه سازی فضای اجتماعی و زیست محیطی می پردازد.
تصاویر: پروژه OMA’s Jenga – Like منبع: inhabitat.com
احاطه شده توسط یک کمربند سبز با 5/5 مایل، این شبکه اجزایی از محیط زیستی درون مجموعه را با فضاهای باغی زیادی پیوند می دهد. هشت فضای باز در مرکز هر آرایش شش ضلعی محکم شده اند، ایجاد یک فضای عمومی با شکوه که در نزدیکی هر بلوک مسکونی شکل می گیرد. اتصال، مضمون اصلی در هم پیچیدن است، که از طریق انعطاف پذیری، صورت و فرمی پویا را نمایش می دهد. تعدد فضاها فرصت هایی را برای ملاقات با نیازهای زندگی خصوصی و مشترک به وجود می آورد. مطالعات زیست محیطی مانند خورشید، باد و میکرو اقلیم ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و با دقت برای اطلاع رسانی به شیوه های ساخت و ساز پایدار و استراتژی های منفعل به سایت انجام می گیرد.
تصاویر: پروژه OMA’s Jenga – Like منبع: Inhabitat.com
با فرم چشمگیر خارجی آن، مشبک و برجسته نه تنها به عنوان یک قسمت مسکونی با تراکم بالا می باشد، بلکه به عنوان یک راهنما برای معماری پایدار می باشد. جهت گیری دقیق از بلوک ها سبب حداکثر نمایش در سراسر پارک در اطراف مجموعه می گردد در ضمن فضای باغی در دسترس بر روی پشت بام ها واقع شده است.
نمونه موردی (3): Edouard François’ Gurgaon 71 Fuses
گورگن 71 یک پروژه مسکونی از ادواردو فرانسو می باشد که موفقیتی از ترکیب دو فرهنگ بسیار متفاوت برای ایجاد یک فضای زندگی زیستی به دور از هرج و مرج در دهلی نو هند می باشد. فضاهای زندگی لوکس به سبک فرانسوی که در لبه استخر بزرگی واقع شده است و نمایشی 360 درجه را از مناظر اطراف فراهم می آورد.
تصاویر: پروژه Edouard François’ Gurgaon 71 Fuses منبع: Inhabitat.com
فضاهای بزرگ با ارتفاعی دو برابر از سنگ مرمر و چوب ساخته شده است، اما همچنین با پایبندی به اصول – واستو – یک آموزه باستانی در مورد نحوه قوانین طبیعت تحت تاثیر اماکن انسانی قرار می گیرد.
Vastu shastra, گاهی اوقات به عنوان علم ساخت و ساز شناخته می شود، که بر عناصر جهت دار متکی می باشد و معمولاً به معماری معابد هندو محدود می شود. تفسیر مدرن از اصول اینگونه طراحی بدان معنی است که فضا در هر سکونت برای محراب خدایی محفوظ می گردد، همراه با در نظر گرفتن مناسب برای جریان ساکنین، و میهمانان و خدمات در سراسر خانه فراهم می کند.
از ویژگی های آن ابرهای سبز است، ضمیمه های آپارتمان ها که شامل یک اتاق نشیمن، توالت و 100 متر مربع تراس است که بیش از 5 متر است که برای درختان نیز بلند است. و می تواند در بالاترین برج ها یافت شود، و قابل دسترس از طریق آسانسورهای خصوصی در داخل آپارتمان ها باشد. ابرهای سبز فضایی را ارایه می دهند که گل ها و سبزی های ارگانیک را می توان کشت کرد، یا جایی برای پناه از گرما در روز های بسیار گرم می باشد.
تصاویر: پروژه Edouard François’ Gurgaon 71 Fuses منبع: Inhabitat.com
ساکنان از طریق یک عرصه وسیع که غرق در نور طبیعی و پر از پوشش گیاهی است وارد آپارتمان می شوند. این عرصه پارکینگ را زیر استخر شنا پنهان می کند، که همچنین دسترسی هایی را به کلوپ ها، فضاهای تجاری، و دیگر خدمات با یک طبقه چوبی ارایه می دهد.
نمونه موردی (4): Peruri 88: MVRDV Unveils Sprawling Green-Roofed
این پروژه یک برج شهری در جاکارتای اندونزی است. این شهر عمودی چند لایه، مجموعه ای از چند ساختمان مختلف کنار هم در زوایای مختلف است که وسایل رفاهی و آسایش خانه را با باغ های سر سبز در آسمان به تعادل می رساند.

دسته‌ها: داغ ترین ها