دانلود پایان نامه

در نگاه اول، به نظر می رسد که معماری آن از ساختمان های مختلفی است که به یکدیگر متصل شده اند. این شهر کوچک شامل آپارتمان ها، هتل ها، مغازه ها، سینما، مسجد، سالن اجتماعات و فضای سبز با شکوه در تمامی ارتفاعات می باشد. این شهر عمودی بر روی یک پیلوت تجاری طراحی شده است.
تصاویر: پروژه Edouard François’ Gurgaon 71 Fuses منبع: Inhabitat.com
افزایش فضاهای تجاری تا 4 طبقه در جهت حمایت از فضاهای مسکونی و اداری است. جاکارتا یک شهر پر جمعیت و نیاز به فضای سبز و پارک دارد، بنابراین معماران باغ ها، استخر شنا و تراس های سبز در سراسر ساختار مجموعه گنجانده و ترکیب می شوند.
4-2- استراتژی های پایداری اجتماعی در داخل محوطه های مسکونی
آنچه که از بررسی و ارزیابی اجتماعی در شناسایی نیازهای بالقوه برای زیرساخت های اجتماعی، در جهت رسیدن به اهداف پایداری اجتماعی در مجتمع های مسکونی از مطالعات موردی گرفته می شود. نیازهای بالقوه براساس پیش بینی اندازه و ویژگی های جمعیت جدید مسکونی و فرصت هایی برای مقابله با کمبود زیرساخت های اجتماعی موجود در منطقه پیشنهاد می دهند که عبارتند از:
مغازه های راحتی محله
فضاهای عمومی برای ملاقات و گردهمایی
مهدکودک برای کودکان زیر دو سال
فرصت های تفریحی برای جوانان و ساکنین
ارتقا ایمنی و امنیت
مدیریت سر و صدا و اثرات ترافیک
ارتقا سلامت و ترویج رفاه ساکنین
بهینه کردن ارتباطات و دسترسی ها
ارتقا یکپارچگی و انسجام اجتماعی
مغازه های راحتی محله
جامعه به وسیله دسترسی به گروهی از مغازه ها که توانایی تدارک امکانات بیشتری را فراهم می کند، شکل می گیرد. تنوع و انتخاب فروشگاه ها که در گوشه و کنار سایت قرار می گیرند؛ سبب تقویت کسب و کار مغازه ها، حمایت از اقتصاد محلی و ترویج ادغام اجتماعی جمعیت موجود و جدید می شود. (Chris Manning, 2007)
فضاهای عمومی برای ملاقات و گردهمایی
استراتژی ها نیاز به فضایی را که ساکنان، بتوانند گرد هم جمع شده و همدیگر را ملاقات کنند افزایش می دهد. فعالیت های اجتماعی محله، تعامل اجتماعی و فعالیت های فرهنگی را تشویق می کند، که برای رفاه اجتماعی در جوامع جدید ضروری است. این نیازها از طریق راه های زیر اتفاق و پیشنهاد می شود:
آرایش فضای باز در مناطق بیرونی، برای اینکه مردم به طور غیر رسمی در اطراف فعالیت های محلی چون کباب درست کردن یا بازی کودکان گرد هم بیایند و منطقه هایی را برای فعالیت های اجتماعی و گردهمایی گروهی در بخش هایی از پارک و در فضای باز در نظر بگیرند.
با ایجاد یک شخصیت قابل شناسایی و حس تعلق به فضای باز می توان، یک نقطه کانونی اجتماعی که مردم را تشویق به گردهمایی برای فعالیت های اجتماعی بزرگتر کند، پیراسته نمود. ارایه تجهیزات زمین بازی با کیفیت در فضای عمومی کمک به این اتفاق کرده و یک مرکز جمعی برای خدمت به جمعیت تحت پوشش را به شرح زیر عنوان می دارد:
ارایه یک مرکز اجتماعی بر مبنای مشارکت های مالی از اجتماعی بزرگ.

دسته‌ها: داغ ترین ها